Издател | Enthusiast |
Преводач | Мариана Христова |
Брой страници | 540 |
Година на издаване | 2019 |
Корици | меки |
Език | български |
Тегло | 464 грама |
Размери | 14x21 |
ISBN | 9786191643042 |
Баркод | 9786191643042 |
Категории | Исторически романи, Световна проза, Преводна художествена литература, Художествена литература, Книги |
Дали дъщерята на Родриго Борджия – папа Александър VI, е била безскрупулната и развратна красавица, убийца и отровителка, каквато ни я представят повечето автори, увлечени от слуховете и сплетните около нея? Или е типична представителка на скандалния род на Борджиите, превърнали се в мит с бързото им издигане от обикновени свещенослужители в испанската провинция до върха на църковната йерархия през ренесансовия XV век?
След подробни проучвания на историческите документи, К. У. Гортнър представя завършена картина на нравите и главозамайващите обрати в историята на Ватикана. Неговата Лукреция говори от първо лице и така пред нас оживява една необикновена жена, надарена с невероятен ум и проницателност, раздирана от противоречиви страсти и обичаща до полуда, обречена на много страдания и упреци.
Неразказаната досега история на папската принцеса е поднесена по необичаен начин, тя ни оставя без дъх от реално случилите се в живота й главоломно следващи едно след друго безмилостни убийства, безпримерни интриги, грубо сексуално насилие, войни… Но в нея има и много любов, проникната от типичното за Ренесанса жизнеутвърждаващо начало, довело до ненадминати върхове в световната култура. А до папата и неговите синове съперници Чезаре и Хуан изпъква Лукреция, която така и не успява да се освободи от бремето на своята фамилия и да избяга от съдбата си.
Ключови думи: Нейното име е Жена, Дестинация Италия, Магията да си жена, Любими исторически романи, Истории с име на Жена
Все още няма мнения за тази книга.
Напиши коментарЩе бъдат допускани само мнения свързани с конкретния продукт или автор.
Ще бъдат изтривани мнения:
Други въпроси и мнения моля, изпращайте на [email protected]