Мноооооооооого грешки!
| Издател | Сиела |
| Брой страници | 224 |
| Година на издаване | 2010 |
| Корици | меки |
| Език | български |
| Тегло | 251 грама |
| ISBN | 9789542807773 |
| Баркод | 9789542807773 |
| Категории | Романи и повести. Български, Българска проза, Съвременна българска литература, Българска художествена литература, Художествена литература, Книги |
В нощта на 29-и май, 1912 г., пътищата на инспектор Тюхчев и българския Цар Фердинанд се преплитат за кратко в невзрачен севлиевски хан. Още преди разсъмване две събития стряскат тихия провинциален градец – стрелба по Царя и убийството на търговеца Стоимиров, заедно с жена му и двете му невръсни деца. Трагичните случаи, ознаменували този ден, не спират до тук – в близката гора е намерен трупа на скромния севлиевски гражданин Никола Тупузанов... Няколко месеца по-късно поредно трагично събитие разтърсва друг край на идиличната българска провинция. В хотел “Европа” в малкото курортно градче Хисаря намират смъртта си индустриалеца Трендафилов и трите му деца. На по чудо оцелялата съпруга обаче също не е съдено да живее дълго... В стръмен, горист участък на пътя между Търново и Ловеч – още едно семейство намира смърта си, заедно с бащата и майката, жертва става и 13-годишната дъщеря... При пожар в къща в Арбанаси в пламъците загива цялото многлюдно семейство... На пръв поглед между всички тези трагични произшествия няма връзка... Но не и за инспектор Тюхчев, който самоотвержено се хвърля в преследване, където всяко ново откритие не носи развръзка, а нова тайна... А дали развръзката няма да изненада и самият инспектор?
“Идеята за персонажа на инспектор Тюхчев идва разбира се от култовия български филм “Бон шанс, инспекторе”, с режисьор и автор на сценария Петър Донев, на когото благодаря за отзивчивостта да използвам така сполучливо пресъздания образ на българския инспектор...”
Мноооооооооого грешки!
Евалата брато не о4аквах... Бравоссс
Ще бъдат допускани само мнения свързани с конкретния продукт или автор.
Ще бъдат изтривани мнения:
Други въпроси и мнения моля, изпращайте на [email protected]